Domis-tour
bilety autokarowe Sindbad
  1. pl
  2. uk

Jechać autokarem Sindbad czy busem?

Planując podróż zagraniczną często zastanawiamy się czym jechać? Czym będzie szybciej, wygodniej, taniej? Opcji jest sporo: autokar, bus, samolot, pociąg a może własny samochód. Dzisiaj postaramy się porównać dwa środki transportu a mianowicie autobus Sindbad i tak zwane "busy". W kwestii wyjaśnienia co rozumiemy przez "busy". Są to samochody osobowe które zabierają maksymalnie 8 pasażerów i JEDNEGO kierowcę.

Bezpieczeństwo! 

Wybierając się za granicę priorytetem powinno być nasze bezpieczeństwo. Wsiadając do busa trzeba pamiętać, że cała trasę prawdopodobnie pokonamy z jednym kierowcą! Jeżeli jest to krótka trasa po kraju to nie ma w tym nic dziwnego. Jednak jadac do Niemiec, Belgi czy Holandii wypadałoby zrobić przerwę po drodze na odpoczynek dla kierowcy.

A jak to jest w autobusie? Wybierając autokar Sindbad mamy pewność że bedzie co najmniej dwóch kierowców, którzy będą zmieniać się co mimimum 4,5 godziny. Tak się dzieje, ponieważ tego wymagają przepisy o czasie pracy kierowców.

 

Czas przejazdu.

Mogłoby się wydawać, że jadąc samochodem osobowym będziemy szybciej na miejscu niż jadać autokarem. Jednak w przypadku podróży busem wcale tak nie musi być. Autokary międzynarodowe mają rozkłady jazdy którzych muszą się trzymać. Oczywiście jak wszędzie zdarzają sie opóźnienia spowodowane przyczynami losowymi. Jednak w przeważającej większości autobus jest na czas i jesteśmy w stanie przewidzieć ile będzie trwała jazda.

Kierowcy busów często do samego końca nie wiedzą którędy będą jechać bo nie wiedzą dokąd dostaną zlecenie. Bywa że spośród 8 osób każda jedzie w inne miejsce, a kierowca nie znający drogi musi szukać adresu docelowego. Bywa że podróż, która autokarem trwa 15 godzin a busem nawet 20 godzin. Co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy.

 

Ceny biletów.

Bilety autokarowe sprzedawane są poprzez bezpośrednie kanały dystrybucji. Są to oficjalne biura sprzedaży lub strony www na których można kupić bilety. Oznacza to że cena biletu jest stała, określona w cenniku poza czasowymi promocjami) i można ją sprawdzić w każdej chwili. Natomiast ceny za przejazdy busami nie są regulowane z żaden sposób. Okazuję się że za przejazd na trasie Bydgoszcz-Hamburg można zapłacić nawet 300 PLN w jedną stronę podczas gdy bilet autokarowy na tej samej trasie można kupić za 200 do 235 PLN.

 

Czy mój przejazd sie odbędzie?

Jest to jedno z częstych pytań jakie słyszymy każdego dnia. Wybierając autokar Sindbad odpowiedź jest prosta i jednoznaczna: oczywiście że tak. Nawet jeżeli będzie mało pasażerów przewoźnik ma obowiązek wykonać przewóz. A jeżeli autokar sie zepsuje to przewoźnik podstawi inny zastępczy pojazd. W przypadku busów nie jest to takie oczywiste. Zdarza się bowiem tak że kierowca odwołuje kurs nawet w dniu wyjazdu bez podania przyczyny.

 

Każdy sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie co wybrać. Dla nas odpowiedź jest oczywista tylko autokar Sindbad.

 

Dlaczego nie sprzedajemy "busów"

03 stycznia 2020
Domis-tour

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

DOMIS-TOUR

ul. Jagiellońska 58

85-097 Bydgoszcz

 tel. 52 340 17 00

biuro@domis-tour.com

NIP 554 120 49 75

nr konta 92 1140 2017 0000 4702 0274 8796

- międzynarodowe tanie bilety autokarowe wielu przewoźników: Sindbad Eurobus, Agat, Ecolines, Lux Reisen, GDNexpress.

- zniżki dla stałych klientów

- pomoc przy wyborze najlepszej oferty

- ubezpieczenia turystyczne: Signal Iduna. TUEuropa.

W Domis-tour oferujemy: